Poljoprivrednici najavili blokade prometnica diljem Srbije

Poljoprivrednici najavili blokade prometnica diljem Srbije
(Izvor: Beta/Milan Ilic)

Prosvjedi poljoprivrednika u Srbiji bit će radikalizirani od utorka, 24. veljače, odlučili su predstavnici 32 poljoprivredne udruge na zajedničkom sastanku održanom na blokadi Ibarske magistrale u Mrčajevcima.

Kako su priopćili, od utorka u 10 sati istodobno će biti blokirane brojne magistralne, regionalne i lokalne prometnice širom zemlje.

Sastanku u Mrčajevcima, održanom u subotu navečer, uz predstavnike 32 poljoprivredne udruge nazočili su i studenti iz Čačka, Kraljeva i Beograda koji podupiru prosvjed poljoprivrednika.

Član Udruženja proizvođača mleka Šumadije i Pomoravlja Predrag Veljković izjavio je za agenciju Beta da je u Mrčajevcima održan najveći skup poljoprivrednih udruga do sada.

Veliki pritisci vlasti na poljoprivrednike 

Ocijenio je da su pritisci vlasti na poljoprivrednike koji sudjeluju u prosvjedima veliki.

"BIA i dalje prijeti poljoprivrednicima koji sudjeluju u blokadama prometnica, ali mi ćemo ustrajati", rekao je Veljković.

Prosvjed poljoprivrednika, nezadovoljnih stanjem u poljoprivredi, počeo je 11. veljače blokadom Ibarske magistrale u Mrčajevcima kod Čačka.

Blokadu su organizirale dvije udruge iz Čačka i Kraljeva, "Šajkača" i Udruženje proizvođača mleka Šumadije i Pomoravlja, nakon čega se prosvjed proširio i na druga mjesta i gradove u Srbiji.

federalna.ba/Fena

Srbija prosvjedi