Vogošća: Obilježena godišnjica Spomen sobe šehidima i poginulim borcima te Muzeja hrabrosti
(Izvor: sarajevska Općina Vogošća)

Vogošća: Obilježena godišnjica Spomen sobe šehidima i poginulim borcima te Muzeja hrabrosti

U Vogošći je danas (06.05.2025.godine) obilježena četvrta godišnjica Spomen sobe šehida i poginulih boraca Općine Vogošća i Muzeja Hrabrosti. Obilježavanju godišnjice prisustvovale su brojne ugledne zvanice.

Udruženje za zaštitu istorijskih vrijednosti “Haber” je nosilac projekta i Spomen sobe i Muzeja hrabrosti, a predsjednik udruženja Omer Edo Hadrović zahvalio je svima koji su pomogli realizaciju ove ideje.

U obraćanju prisutnima načelnik Migdad Hasanović je istakao da istina nema alternativu i da su ovakva mjesta zalog sjećanja, te poručio mladima da domovinu ljubomorno čuvaju u srcu. Okupljenima je govorio i general Nedžad Ajnadžić ističući kako je istina naš najveći saveznik. U prigodnom programu učestvovale su Almina Dučić i Amila Grbo

Nakon zvaničnog dijela gosti su obišli spomen sobu i Muzej hrabrosti te nastavili druženje-navodi se u saopćenju iz sarajevske općine Vogošća.

federalna.ba

 

godišnjica