Tuzlanski penzioneri izasli na ulicu
Tuzlanski penzioneri su izasli na ulicu radi traženja svojih prava, prvenstveno prava na povećanje penzija predviđenih zakonom. Poručili su da je to tek početak i da neće odustati. U našoj zemlji je preko 400 hiljada penzionera od kojih 60 posto prima zagarantovanu penziju. Za njih je situacija posebno složena u vrijeme pandemije.
AUTOR: ZLATA BEHRAM
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.
Ljudska prava