Kvalifikacije za SP: Crnogorski košarkaši poraženi od Litvanije
(Izvor: AA)

Košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Podgorici od Litvanije, rezultatom 56:65, u meču druge runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Pobjednik duela odlučen je početkom posljednje četvrtine, kada su gosti serijom od 7:0 stekli dvocifrenu prednost (54:44) u 32. minutu.

U 35. minutu bilo je 59:46, dok je u 37. razlika iznosila 14 poena (61:47).

Crna Gora je samo jednom, u šestom minutu, došla u vođstvo (9:8), a posljednji put izjednačila je 15:15 u devetom minutu.

Litvanija je u nastavku stekla devet poena prednosti (31:22) u 16, koliko je bilo i u 20. minutu (37:28).

U crnogorskom timu po 11 poena zabilježili su Vladimira Mihailovića i Nikole Ivanovića, koji se povrijedio u finišu utakmice.

Litvance su sa po 13 koševa predvodili Kariniauskas i Kuzminskas.

U istoj grupi, Mađarska je pobijedila Češku 83:69, dok je u toku susret između Francuske i Bosne i Hercegovine.

U nastavku kvalifikacija, Crna Gora će gostovati u Sarajevu 23. februara sljedeće godine, dok će tri dana kasnije dočekati Češku.