Košarkaši Srbije pobijedili Južni Sudan za kraj prve faze SP
(Izvor: FIBA)

Muška košarkaška reprezentacija Srbije pobijedila je danas u Manili selekciju Južnog Sudana sa 115:83 (30:20, 26:19, 27:26, 32:18), u utakmici posljednjeg trećeg kola Grupe B na Svjetskom prvenstvu.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Nikola Jović sa 25 poena, Bogdan Bogdanović je postigao 23 poena, uz devet asistencija, a Nikola Milutinov zabilježio je 17 poena i 10 skokova.

Najbolji učinak u selekciji Južnog Sudana imao je Kacoul Dut Jok sa 21 poenom, dok je Nuni Omot dodao 17 poena.

Srbija je od početka meča bila u vodstvu, ali se Južni Sudan nije predavao i tri minuta prije kraja prve dionice smanjuje na dva poena razlike (21:19).

Reprezentacija Srbije je odgovorila serijom 6:0, a prva četvrtina je završena trojkom Bogdanovića za vodstvo 30:20.

Afrička selekcija je dobro počela drugu četvrtinu i prišla na šest poena razlike (32:26), ali od tog momenta Srbija je zaigrala bolje i na kraju na veliki odmor otišla sa plus 17 (56:39).

Srbija je na startu treće četvrtine povećavala razliku i poslije pet minuta igre vodila sa 77:48. Južni Sudan je do kraja te dionice uspio da pronađe ritam i smanji prednost Srbije na 83:65.

U posljednjoj četvrtini Srbija je kontrolisala rezultat i lahko zabilježila novu pobjedu na Svjetskom prvenstvu.

Srbija je prvu fazu završila sa maksimalne tri pobjede, dok Južni Sudan sa skorom 1/2 čeka ishod meča između Kine i Portorika (14.00).

U drugoj fazi Srbija će u Grupi I igrati sa selekcijama Italije i Dominikanske Republike. Prvi rival u petak će biti Italija, a dva dana kasnije slijedi duel sa karipskom selekcijom.