Kineski plivač postavio svjetski rekord na 200 metara prsno
(Izvor: EPA-EFE/FRANCK ROBICHON)

Kineski plivač Qin Haiyang osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 200 metara prsno na Svjetskom prvenstvu u Fukuoki, uz novi svjetski rekord. On je finale otplivao za 2:05,48 minuta i tako srušio svjetski rekord koji je maja 2022. godine postavio Australijanac Zac Stubblety-Cook i koji je iznosio 2:05,95.

Srebrnu medalju osvojio je upravo Stubblety-Cook (2:06,40), dok je bronza pripala Amerikancu Matt Fallonu (2:07,74).

Qin je prethodno osvojio zlatne medalje i u trkama na 50 i 100 metara prsno.

Mađar Hubert Kos osvojio je zlato u trci na 200 metara leđno pošto je finalnu trku završio za 1:54,14 minuta. On je za 69 stotinki bio brži od Amerikanca Ryana Murphya, aktuelnog svjetskog šampiona. Na posljednji stepenik pobjedničkog postolja popeo se Švajcarac Roman Mitukov.

Južnoafrička plivačica Tatjana Schoenmaker osvojila je zlatnu medalju u trci na 200 metara prsno. Ona je slavila s rezultatom 2:20,80 minuta, ispred Amerikanke Kate Douglass i Holanđanke Tes Shauten.

Aktuelna olimpijska šampionka, osvojila je svoje prvo svjetsko zlato, poslije srebra na 100 metara koje je osvojila takođe u Japanu.

U posljednjem današnjem finalu zlatnu medalju osvojili su plivači Velike Britanije u štafeti 4x200 metara slobodno. Oni su slavili ispred štafeta SAD i Australije.