Abdullah Bejtić osvojio zlato na turniru u Beogradu

Član Taekwondo kluba Olympic iz Sarajeva Abdullah Bejtić osvojio je zlatnu medalju u juniorskoj konkurenciji na svjetskom bodovnom turniru "Galeb Belgrade Trophy - Serbia Open G2 - 2022." u Beogradu.

U kategoriji do 63 kg Bejtić je osvoju zlato sa četiri pobjede. Prvog protivnika, iskusnog borca iz Velike Britanije,  savladao je rezultatom 2:0. U  drugom kolu bio je bolji od hrvatskog predstavnika sa 2:1. U trećoj borbi slavio je protiv predstavnika Crne Gore sa 2:0, a istom rezultatom je u finalu bio bolji od takmičara iz Belgije, saoćeno je iz Taekwondo kluba Olympic.

Taekwondo klub Olympic u Beogradu je nastupio sa još dvoje tamičara - Emina Višnjić je ostala bez plasmana u kategoriji više od 68 kg, kao i Esed Ahmethodžić, iako je odradio odličnu borbu protiv predstavnika Kipra.

Na turniru je nastupilo više od 900 takmičara iz 120 klubova iz preko 20 država.