Zrinjski u mostarskom derbiju savladao Velež
(Izvor: Ilustracija)

Fudbaleri Veleža večeras su u 13. kolu Premijer lige BiH u derbiju na stadionu "Rođeni" u Mostaru doživjeli poraz od Zrinjskog rezultatom 0:1.

Osim nekoliko manjih prilika, prvo poluvrijeme je proteklo skromno i bez većih uzbuđenja, tako da se na odmor otišlo kod rezultata 0:0.

Zrinjski je u drugo poluvrijeme ušao dosta silovitije te je Bilbija u 58. minuti šutirao malo pored desne stative protivničkog gola.

U 62. minuti Zrinjski dolazi u vodstvo golom Bilbije nakon loše reakcije Bogdanovića.

Velež je imao dobru priliku u 86. minuti kada je Cvijanović centrirao dobro s desne strane, ali Zvonićev šut glavom ipak nije donio pogodak domaćoj ekipi.

Ekipa Veleža u 90. minuti ostaje s igračem manje nakon što je Radović dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata te je Zrinjski odnio sva tri boda u borbi za titulu Premijer lige.

Meč je odigran pred praznim tribinama zbog kazne koju je ranije dobio Velež.

Lider Premijer lige je Zrinjski sa 30 bodova, a drugo mjesto zauzima Tuzla City sa 26, s dvije utakmice manje. Treće je FK Sarajevo sa 18 bodova iz 12 odigranih utakmica. Velež je trenutno na 10. mjestu sa 12 bodova.