Zrinjski slavio u prvoj finalnoj utakmici nogometnog Kupa BiH

Prva finalna utakmica nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine odigrana je u srijedu na stadionu pod Bijelim Brijegom, a nogometaši mostarskog Zrinjskog pobijedili su banjalučki Borac rezultatom 1:0 pogotkom Marija Ćuže.

Zrinjski je bio bolja ekipa tijekom prvog poluvremena, imali su nekoliko prilika, ali nisu imali koncentracije u završnici.

"Plemići" su svoju bolju igru okrunili vodećim pogotkom Marija Ćuže u 30. minuti nakon odličnog ubacivanja Matije Malekinušića.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:0 za Zrinjski.

Kako je stao u prvom poluvremenu, Zrinjski je nastavio i u drugom. Golman gostujućih Marko Milošević obranio je u 49. minuti zicer Mariju Ćuži.

Do kraja je Zrinjski pokušavao povećati vodstvo, a nogometaši Borca izjednačiti, no rezultat se nije mijenjao.

Zrinjski će tako titulu prvaka Kupa BiH braniti u drugoj finalnoj utakmici u Banjoj Luci.

Uzvratna utakmica igra se 22. svibnja u Banjoj Luci.