Zrinjski slavio na gostovanju kod Mladosti iz Doboja kod Kaknja
(Izvor: Fena)

Nogometaši mostarskog Zrinjskog porazili su u 18. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine na gostovanju Mladost iz Doboja kod Kaknja rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola bio je kapiten Nemanja Bilbija.

Bilbija je mrežu domaćina pogodio u 29. minuti, nakon slobodnog udarca s lijeve strane kojeg je izveo Luis Ibanez te nakon što se lopta na vrhu peterca od nekog odbila do napadača Zrinjskog.

Domaćini su pet minuta ranije imali izglednu priliku da povedu, ali je, nakon greške gostujuće odbrane i asistencije Anela Dedića, Nedim Hadžić sa oko 10 metara s desne strane šutirao zamalo pored desne stative mostarskog golmana Ivana Brkića.

Bilbija je u 32. minuti, ovog puta s desne strane, imao priliku da povisi vodstvo svog tima na 2:0, ali je, sada, njegov šut otišao pored desne stative. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:0 u korist Zrinjskog.

U nastavku su ponovo prvi ozbiljnije zaprijetili domaćini, ali je šut Anesa Vazde u 59. minuti s oko 10 metara s lijeve strane Brkić skrenuo loptu u korner. Mladost je i u 66. minuti, ovog puta preko Amara Begića, imala priliku da poravna, ali je njegov šut završio pored gola.

Dvije minute kasnije Josip Čorluka je prošao po desnoj strani te na oko 12 metara od gola pronašao Bilbiju, čiji je dobar šut golman Semir Bukvić skrenuo u korner.

Hadžić je u 78. minuti iskoristio nesporazum gostujuće odbrane te im na oko 20 metara ukrao loptu i krenuo sam prema Brkiću. Pokušao je zaobići i mostarskog golmana, koji mu je u padu uzeo loptu i spasio svoj gol. Domaćini su u 89. minuti taržili penal nakon što je u šesnaestercu gostiju pao Anel Dedić, ali glavni sudija Aleksandar Njegomirović iz Prijedora nije ništa svirao.

Zrinjski se ovim trijumfom, sada s 32 boda, barem privremeno s petog pomjerio na treće mjesto, dok je Mladost s 19 bodova ostala na devetom mjestu na tablici.