Zrinjski savladao Velež u mostarskom derbiju
(Izvor: AA)

U zaostaloj utakmici 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Zrinjskog savladali su gradskog rivala Velež rezultatom (3:1) na stadionu "Rođeni" u Mostaru.

Aktuelni prvak BiH do prvog gola je stigao u 19. minuti susreta preko Silvia Ilinkovića. Devet minuta kasnije Velež golom Nermina Haskića dolazi do izjednačenja. Samo šest minuta kasnije Zrinjski ponovo dolazi do vodstva pogotkom Tomislava Kiša glavom s pet metara. Ujedno je 2:1 bio i rezultat prvog poluvremena.

Zrinjski treći gol postiže u 65. minuti nakon Kišove asistencije Antoniju Ivančiću koji je pogodio mrežu za 3:1.

Zrinjski je nakon današnje pobjede prvi na tabeli Premijer lige BiH sa 12 bodova više u odnosu na drugoplasirani Široki Brijeg, dok je Velež na petom mjestu.