Zrinjski odnio bodove iz Banjaluke

U derbiju 24. kola WWin lige Zrinjski je u Banjaluci pobijedio vodeći Borac 2:1.

Zrinjski je svoju bolju igru u prvom poluvremenu okrunio pogotkom Tarika Ramića u 38. minuti.

Banjalučani su otvorenije krenuli u nastavku, ali ih je u 50. minuti presjekla kontra Zrinjskog, koju je za 0:2 završio Tomislav Kiš.

Borac je u prvoj minuti sudačke nadoknade smanjio na 2:1 preko Maksa Jurja Čelića koji je pogodio glavom nakon prekida.

Ranije u subotu Široki Brijeg je u gostima bio bolji od Zvijezde 3:2, a kolo će večeras u Gabeli zatvoriti GOŠK i Posušje.

Na vrhu ljestvice, nakon drugog prvenstvenog poraza, prednost Borca pred Zrinjskim je pala na 9 bodova.

Borac je na 58 bodova, slijede Zrinjski (49), Velež (42), Sloga (38), Sarajevo (37).

Na začelju su deseti Tuzla City i jedanaesti Željezničar s 23 boda, te posljednja Zvijezda sa 17 bodova.