Zrinjski ne posustaje, pao i Široki Brijeg

Nogometaši Zrinjskog, pobjedom nad Širokim Brijegom 3:1 u derbiju 24. kola Premijer lige BiH, nastavili su svoj pobjednički niz.

U prvom poluvremenu Zrinjski je stvorio nekoliko izglednih prilika pred golom Širokog, a do vodstva su Plemići došli u 7. minuti nakon prekida. Silvio Ilinković ubacio je loptu u šesnaesterac, gdje se najbolje snašao Kristijan Stanić i gurnu loptu u gol, moguće uz pomoć ruke.

Zrinjski je uduplao vodstvo u 51. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Nemanja Bilbija. Prethodno je Bruno Oliveira srušio Marija Ćužu.

Nakon drugog pogotka Široki se u potpunosti otvorio i počele su sijevati šanse na obje strane.

Cyrille Kpan je u 57. minuti zabio za Široki Brijeg. Kpana je dugačkom loptom u priliku gurnuo Oliveira, a napadač iz Burkine Fasu je pogodio iz prve s petnaestak metara iskosa za 2:1.

Imale su obje momčadi nakon toga nekoliko izglednih prilika, a u 82. Bilbija je glavom pogodio za končanih 3:1.

Bila je to jedanaesta uzastopna pobjeda Zrinjskog, deveta u proljetnom dijelu prvenstva.

Na ljestvici je Zrinjski napravio još jedan veliki korak ka obrani naslova prvaka. Plemići sada imaju 57 bodova, Borac je drugi s 43, a Široki Brijeg treći s 40 bodova.