Ženskoj ruskoj štafeti zlato u skijaškom trčanju

Ženska reprezentacija Rusije u skijaškom trčanju osvojila je danas zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu u štafeti 4x5 kilometara.

Tim Rusije u sastavu Julija Stupak, Natalija Neprajeva, Tatjana Sorina i Veronika Stepanova slavio je u uzbudljivoj trci rezultatom 53 minuta i 41 sekunda.

Najzaslužnija za zlato Ruskinja bila je Stepanova koja je u posljednjoj izmjeni nadoknadila deset sekundi zaostatka za Njemicama.

Štafeta Njemačke je na kraju osvojila srebro sa 18,2 sekunde zaostatka za pobjednicama.

Na posljednji stepenik pobjedničkog postolja popele Šveđanke, koje su od novih olimpijskih šampionki bile sporije za 20,7 sekundi.

Štafeta Norveške trku je završila kao peta. Therese Johaug, koja je u Pekingu osvojila dvije zlatne medalje, nakratko se približila vodećima, ali nije mogla više od toga.