Željezničar savladao Zvijezdu u prvom meču četvrtfinala Kupa BiH
(Izvor: FK Željezničar)

Fudbaleri Željezničara pobijedili su večeras na Grbavici ekipu Zvijezde iz Gradačca sa 2:1 u prvom meču četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.

Strijelci za Željezničar bili su Armin Hodžić u 57. i Dženis Beganović u 77. minuti, dok je jedini pogodak za Zvijezdu postigao Sadik Škrijelj u 80. minuti.

Željezničar je uspio ostvariti pobjedu nad Zvijezdom, članom Prve lige Federacije BiH i sa minimalnom prednošću očekuje uzvratni susret koji će biti odigran za 15 dana.

Domaći su bili bolji veći dio utakmice, stvarali su prilike ali su do pogodaka došli tek u drugom poluvremenu.

U prvom dijelu najbolju šansu imao je Beganović koji je pogodio prečku, te Drljo i Santos koji su bili neprecizni, dok je i Zvijezda jednom zaprijetila preko Škrijelja.

Trener Edis Mulalić na početku drugog poluvremena u igru je uveo Amoaha i Hodžića, a upravo ovaj dvojac zaslužan je za vodeći pogodak Željezničara. U 57. minuti Santos je probio sa lijeve strane i ubacio u šesnaesterac gdje se našao Amoah koji ostavlja loptu za Hodžića, a napadač Željezničara postiže svoj prvi pogodak u drugom nastupu nakon povratka na Grbavicu.

Dvadeset minuta kasnije domaći su udvostručili prednost golom Beganovića koji je lijepo šutirao iz slobodnog udarca sa 18 metara, prebacio živi zid i pogodio rašlje gola.

Tri minute kasnije Zvijezda je uspjela postići gol čime je zadržala nadu da u revanšu može do iznenađenja i plasmana u polufinale. Strijelac je bio Škrijelj nakon asistencije Mujagića.

Do kraja utakmice Željezničar je pokušavao doći do trećeg pogotka ali bez uspjeha.

Ostala tri susreta četvrtfinala igraju se u srijedu, a sastaju se: Sloga - Velež, Tuzla City - Rudar Prijedor te Radnik - Zrinjski.