Željezničar golom Krpića slavio protiv Širokog Brijega

Fudbaleri Željezničara pobijedili su večeras na Grbavici ekipu Širokog Brijega sa 1:0, u susretu 28. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Predvođeni novim trenerom Plavi sa Grbavice uspjeli su doći do vrijedne pobjede u borbi za opstanak i pobjeći sa dna tabele.

Gol odluke postigao je Sulejman Krpić u 48. minuti.

Željezničar je većim dijelom utakmice bio nešto bolji tim, imao je terensku inicijativu i posjed lopte, ali su domaći igrači očigledno bili u grču opterećeni imperativom pobjede te je većina napada završavala neprecinim završnim pasovima.

Najbolju priliku u prvom dijelu imao je Mekić u 4. minuti kada je šutirao sa sedam metara po zemlji, ali je golman gostiju dobro intervenirao i sačuvao mrežu.

Domaći su još dva puta zaprijetili preko Krpića i Boljevića, ali njihovi udarci nisu predstavljali veću opasnost za gol Širokog.

Na otvaranju drugog dijela iznenada se ukazala prilika za domaće koju je iskoristio Krpić i na ubacivanje Radinovića glavom pogodio rašlje za erupciju oduševljenja na tribinama.

Novu priliku Željezničar je imao u 74. minuti preko Radovca koji šutira tik iznad gola.

U finišu meča Široki je preuzeo inicijativu, uspio je i zatresti mrežu Željezničara ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Na kraju je Željezničar sačuvao minimalnu prednost i upisao tri boda, a u narednom kolu mu slijedi gostovanje GOŠK-u u Gabeli. S druge strane, Široki Brijeg će dočekati ekipu Borca.