Zamjena rasvjete u dvorani u Goraždu, preduslov za odigravanje međunarodnih utakmica

Zamjena rasvjete u dvorani u Goraždu, preduslov za odigravanje međunarodnih utakmica
(Izvor: Fena/Elma Geca)

U gradskoj dvorani „Mirsad Hurić“ u Goraždu u toku su radovi na zamjeni rasvjete, čime će biti stvoreni adekvatni uslovi za odigravanje utakmica reprezentativnih i klupskih selekcija.    

Sredstva za projekat vrijedan 74.900 KM osigurala je kompanija UNIS „Ginex“ d.d. Goražde.

Direktor JU Sportski centar Nermin Obuća naglašava da projekat dolazi u pravo vrijeme, s obzirom da će  Goražde  6. augusta  biti domaćin kvalifikacione utakmice ženskih odbojkaških reprezentacija Bosne i Hercegovine i Crne Gore.

- Ideja o o zamjeni rasvjete u dvorani je stara nekoliko godina a sada smo iskoristili priliku jer je nužno stvoriti uslove za gostovanje odbojkaških reprezentacija u Goraždu. Projekat smo uputili prema firmi Unis Ginex koja nam je odobrila sredstva i sada smo u fazi postavljanja rasvjete – kazao je Obuća.

Dodao je da dosadašnja rasvjeta nije zadovoljavala uslove ni za odigravanje utakmica klupskih selekcija jer jer, sa projektovanih  maksimalno 600 luxa, vremenom izgubila na snazi.

- Dolazili  smo u situaciju da se utakmice odigravaju na 300 – 400 luxa mada je predviđeni minimum 500 luxa. Novi sistem se sastoji iz nekoliko nivoa i po projektu je planirano da maksimalna jačina svjetlosti bude 1500 luxa. Imat ćemo tri nivoa - za trenažni nivo 500 luxa,  za odigravanje prvenstvenih utakmica oko 1000 i za preostalih 500 luxa ostavili smo prostor za sve reprezentacije tako da ćemo moći organizovati utakmice na najvećem nivou. Radovi teku dobro, sutra završavamo kada ćemo obaviti tehnički prijem i izvršiti mjerenja - precizirao je direktor JU Sportski centar Goražde.

Fena

Goražde