Xavi smatra da je sramota što Primera nema tehnologiju gol-linije
(Izvor: EPA-EFE/Daniel Gonzalez)

Trener fudbalera Barcelone Xavi Hernandez ocijenio je da je sramota što se u Primeri ne koristi tehnologija gol-linije i istakao da njegov tim nije zaslužio da izgubi od Real Madrida u "klasiku".

Barcelona je sinoć izgubila u Madridu od Reala sa 2:3, golom Juda Bellinghama u prvom minutu nadoknade vremena.

U 28. minutu utakmice, golman Reala Andriy Lunin je u posljednjem trenutku spasio gol poslije šuta Lamine Jamala. Ni usporeni snimak ni VAR nisu mogli da potvrde da je lopta čitavim obimom prešla gol-liniju.

Primera je jedina velika liga koja ne koristi tehnologiju na gol-liniji, koji njen predsjednik Javier Tebas smatra preskupom.

Upitan o izjavi svog kapitena Marca-Andrea Ter Stegena, koji je u miks zoni rekao da je sramota za fudbal činjenica da ne može da se pronađe dobar ugao kako bi se provjerio gol, Xavi je odgovorio da se s tim slaže.

"Ako želimo da budemo najbolja liga na svijetu, moramo da koristimo najbolju tehnologiju", rekao je Xavi.

On je dodao da je ponosan na učinak svog tima, uprkos porazu u nadoknadi vremena i istakao da je Barcelona zaslužila da osvoji tri boda.

"Moj glavni osjećaj je nepravda", rekao je Xavi i dodao da je sudija uticao na meč sa nekoliko spornih odluka.

Trener Real Madrida Carlo Ancelotti nije želio da komentariše izjave svog kolege, već je samo naveo da nijedan usporeni snimak nije pokazao da Jamalova lopta jasno prelazi liniju.

Ovom pobjedom je Real, kako je naveo Ancelotti, napravio važan korak ka tituli, na kraju "spektakularne i nezaboravne" sedmice u kojoj je "kraljevski" klub poslije penala eliminisao Manchester City i plasirao se u polufinale Lige šampiona.

Real sada ima 25 pobjeda i 81 bod na prvom mjestu na tabeli, 11 više od drugoplasirane Barcelone, aktuelnog šampiona, šest kola prije kraja takmičenja u Primeri.