West Ham savladao Fiorentinu i osvojio UEFA-inu Konferencijsku ligu
(Izvor: AA)

Fudbaleri engleskog West Hama osvojili su trofej UEFA-ine Konferencijske lige pobijedivši Fiorentinu u spektakularnom finalu rezultatom 2:1.

Fiorentina i West Ham večeras su igrali finale UEFA-ine Konferencijske lige, a meč je igran na Fortuna Areni u Pragu. Riječ je o novom UEFA-inom klupskom takmičenju čije prvo izdanje je prošle godine osvojila italijanska Roma.

West Hamu je to bilo prvo evropsko finale nakon 1976. godine, kad je izgubio finale Kupa kupova, takmičenje koje je Fiorentina osvojila 1961. godine.

Obje ekipe su u prvom poluvremenu više računa vodile o svom golu, a veoma izgledne šanse za vodstvo Fiorentina je propustila u posljednjim trenucima poluvremena kada je Cristian Kouame glavom pogodio lijevu stativu. Već u sljedećem napadu Luka Jović je postigao gol za Fiorentinu, ali ga je španski sudija Del Cerro poništio zbog ofsajda.

Drugo poluvrijeme obje ekipe su otvorile nešto ofanzivnijim pristupom. Londonski West Ham je poveo u 62. minuti golom kojeg je iz jedanaesterca postigao Mohamed Said Benrahma.

Vodstvo West Hama trajalo je svega pet minuta jer je u 67. minuti meča gol za izjednačenje postigao Giacomo Bonaventura.

Gol odluke i za trofej West Hama pogodio je Jarrod Mowen u 90. minuti meča.