Verstappen pobijedio u Azerbejdžanu i povećao prednost u šampionatu F1
(Izvor: EPA-EFE/ALI HAIDER)

Vozač Red Bulla Max Verstapen pobjednik je današnje trke Formule 1 za Veliku nagradu Azerbejdžana.

Aktuelni svjetski prvak je na uličnoj stazi u Bakuu upisao 25. trijumf u karijeri, dok je drugo mjesto pripalo njegovom timskom kolegi Sergiju Perezu.

Na pobjednički podijum se popeo i vozač Mercedesa George Russell, dok je sedmostruki svjetski šampion i član njemačkog tima Lewis Hamilton završio na četvrtom mjestu.

Pierre Gasly iz Alpha Taurija zauzeo je peto mjesto, a šesti je kroz cilj prošao vozač Aston Martina Sebastijan Vettel.

Bodove su osvojili i Fernando Alonso (Alpine), vozači McLarena Danijel Ricciardo i Lando Norris, kao i Alonsov timski kolega Esteban Ocon.

Trku su obilježila odustajanja vozača Ferrarija, Charlesa Leclerca i Carlosa Sainza. Sainz se povukao zbog problema sa kočnicama, dok je Leclercu otkazao motor.

Verstappen je povećao prednost u generalnom plasmanu i sada ima 150 bodova, dok je Peres došao do drugog mjesta sa 129 bodova.

Leclerc se poslije odustajanja nalazi na trećoj poziciji u šampionatu sa 116 bodova.

Naredna deveta trka u šampionatu vozi se za sedam dana u Montrealu, za Veliku nagradu Kanade.