Verstappen i Thompson-Herah osvajači nagrade Laureus

Aktuelni šampion Formule 1 vozač Red Bulla Max Verstappen osvojio je večeras prestižnu nagradu Laureus za najboljeg sportistu za prošlu godinu, dok je u ženskoj konkurenciji pobijedila atletičarka sa Jamajke Elaine Thompson-Herah.

Verstappen je prošle godine prvi put u karijeri osvojio šampionsku titulu u Formuli 1. Ostvario je 10 pobjeda, imao je 10 pol pozicija i 18 plasmana na pobjedničko postolje.

"Bio sam vrlo srećan, ali to je proizvod napornog rada i višegodišnjih priprema. Nevjerovatno sam ponosan. Od malena sam sanjao da osvojim šampionsku titulu. Ja sam prvi Holanđanin koji je osvojio šampionsku titulu, reakciju navijača i medija nikada neću zaboraviti. Mnogo mi znači što sam dobio ovu nagradu, to je jedna od najvećih na svijetu i izuzetno sam srećan", rekao je Verstappen.

Thompson-Herah je Olimpijskim igrama u Tokiju osvojila tri zlatne medalje, u trkama na 100 i 200 metara i u štafeti 4 x 100 metara i druga je najbrža sprinterka u istoriji.

Za najbolju ekipu proglašena je muška fudbalska reprezentacija Italije, koja je prošlog ljeta osvojila Evropsko prvenstvo, a nagradu za najbolji proboj u prošloj godini dobila je britanska teniserka Ema Raducanu zbog osvajanja US Opena.

Britanka skateboarderka Sky Brown osvojila je nagradu za najbolji povratak, poslije povratka od povrede i osvajanja olimpijske bronze u Tokiju, dok je nagradu za životno djelo dobio slavni kvoterbek Tom Brady.

Fudbaler Bayerna iz Minhena Robert Lewandowski nagrađen je za izuzetno dostignuće, pošto je u 2021. godini postigao 43 gola i nagradu FIFA-e za najboljeg fudbalera. Nagradu sportska ikona dobio je legendarni motociklista Valentino Rossi, sedmostruki Moto GP šampion, koji je prošle godine završio karijeru.

Nagradu Sport za dobru zajednicu dobila je Fondacija Real Madrid.