Velež u 2. pretkolu Konferencijske lige, Sarajevo i Široki Brijeg ispali

Velež je u gostima na stadionu Mourneview Park u Lurganu u Sjevernoj Irskoj u uzvratnom meču 1. pretkola Konferencijske lige pobijedio ekipu Colerainea s 2:1, te sa ukupnih 4:2 prošao dalje.

Strijelci za Velež su bili Brandao u 54. i Anđušić u 71. minuti, dok je gol za Coleraine postigao Shevlin u 33. minuti.

Nogometaši Veleža će u 2. pretkolu Konferencijske lige igrati protiv AEK-a iz Atine. Prva utakmica igra se već za sedam dana, a Velež će Grke ugostiti u Sarajevu na Grbavici.

Nogometaši Sarajeva večeras su na stadionu "Asim Ferhatović Hase" u revanš utakmici prvog pretkola Konferencijske lige poraženi od moldavskog Milsamija rezultatom 1:0 te su eliminisani iz takmičenja jer je u prvom meču bilo 0:0.

Pogodak za goste je postigao Ginsari u 19. minuti.

Milsami će u drugom pretkolu Konferencijske lige igrati protiv švedskog Elfsborga, koji takmičenje počinje upravo od ove faze.

Široki Brijeg je nakon pobjede u prvom meču sa 3:1, večeras kao gost na stadionu Loro-Borici u Shkoderu u Albaniji u uzvratnom meču 1. pretkola Konferencijske lige poražen od Vllaznije s 3:0, te se i ovaj bh. predstavnik oprostio od takmičenja.

Golove za albanski tim postigli su Gjurgjevikj u 46. i 79. te Imami u 62. minuti meča.