Večeras na sceni Kamernog teatra 55 ponovo "Mirna Bosna"
Na sceni Kamernog teatar 55, večeras 22. decembra s početkom u 20:00 sati, biće ponovo izvedena sada već kultna predstava „Mirna Bosna“.
Riječ je o duhovitoj i slojevitoj predstavi o svakodnevici koja nas melje, o sitnicama koje prerastu u lomove i o pokušaju da se, uprkos svemu, ostane normalan. Smijeh kao odbrana, ironija kao spas i prepoznatljive situacije u kojima se lako ogledamo - smjernice su onoga o čemu govori ovo teatarsko uprizorenje.
Obilje komike koje se pri tome isporučuje možda neće biti smiješno na onaj veseli način, kakvim naši ljudi vole da se smiju i kad kontaju i kad ne kontaju fazon, ali će zato ovaj put ljubitelji slanih šala i smijeha kroz suze doći na svoje"- kazao je o predstavi Boris Lalić.
Dramaturg predstave je Vedran Fajković, kostime i scenu je radila Adisa Vatreš-Selimović. Muzika je izbor reditelja, dok je producent predstave Emir Hadžihafizbegović.
Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.