Važna pobjeda Tuzla Cityja u borbi za opstanak
(Izvor: Fena)

Fudbaleri Tuzla Cityja ostvarili su vrijednu pobjedu nad Posušjem u borbi za opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Utakmica 28. kola nije krenula obećavajuće za domaći tim. Dejan Georgijević je u 8. minuti donio prednost svom timu.

U nastavku Tuzla City je prijetio preko Huse Karjaševića i Ajdina Nukića. Gosti su sačuvali prednost i sa minimalnih 0:1 otišli na odmor. S tim da je Dino Ćorić imao veliku priliku u nadoknadi prvog dijela.

U nastavku su uslijedili napadi domaćeg tima.

Na asistenciju Đorđa Pantelića gol je postigao Irfan Handžić. Bilo je to u 59. minuti.

Preokret su domaći navijači dočekali u 67. minuti kada je pogodio Eldin Mehmedović. Konačan rezultat postavljen je u 72. minuti kada mrežu Posušja pogađa Mićo Kuzmanović.

Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika. Tuzla City je stigao do 31. boda, a Posušje je ostalo na 30 osvojenih bodova.