Uhićen muškarac iz Travnika osumnjičen za tešku krađu i krivotvorenje isprava
Policijski službenici Sektora kriminalističke policije Ministarstva unutarnjih poslova Srednjobosanskog kantona (MUP SBK) Travnik, u suradnji s Jedinicom za specijalističku podršku navedenog MUP-a, a pod nadzorom Kantonalnog tužiteljstva u Travniku, u ponedjeljak, 12. siječnja, lišili su slobode osobu A. S. zbog teške krađe i krivotvorenja isprava.
Imenovani je iz Travnika, rođen 1987. godine, a prema operativnim informacijama, boravio je u iznajmljenoj vikend-kući u mjestu Vinac bb, u općini Jajce, priopćeno je iz MUP-a SBK-a.
Za njim je bila raspisana centralna potraga, te ga je po naredbi Općinskog suda u Travniku trebalo lišiti slobode zbog postojanja osnova sumnje u izvršenje više kaznenih djela "udruživanje radi činjenja kaznenih djela", te u vezi s izvršenjem više kaznenih djela "teška krađa", kao i kaznenog djela "krivotvorenje isprava".
Prilikom lišavanja slobode, A. S. je pružao aktivni otpor.
Tijekom provođenja navedene akcije, kod A. S. pronađeni su određeni predmeti, i to osobna karta i vozačka dozvola na ime M. B., s fotografijom lica A. S., kao i mobilni telefon.
Protiv imenovanog će nadležnom Kantonalnom tužiteljstvu u Travniku biti podnesen izvještaj o počinjenju kaznenog djela "krivotvorenje isprava".
Pored navedenog, A. S. će biti sproveden u KPZ PT Tuzla radi izdržavanja ranije izrečene presude.
Fena/federalna.ba