UEFA Liga šampiona: Remi Crvene zvezde i Young Boysa u Beogradu
(Izvor: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC)

Fudbaleri beogradske Crvene zvezde večeras su u susretu drugog kola grupe “G“ UEFA Lige šampiona na stadionu “Rajko Mitić“ odigrali neriješeno 2:2 sa švicarskim Young Boysom.

Zvezda je došla u vodstvo u 35. minuti nakon sjajnog kontra napada koji je pogotkom zaključio Cherif Ndiaye. Ipak, u nastavku je uslijedio preokret za svega 15 minuta. Na samom otvaranju drugog dijela, tačnije u 48. minuti Filip Ugrinić pogađa poslije jako lijepe akcije za 1:1. U 60. minuti goste je u vodstvo iz penala doveo Cedric Itten. Međutim, domaćinu se napadački fudbal u nastavku utakmice isplatio u 88. minuti, kada je sjajnim pogotkom Osman Bukari izjednačio na 2:2.

Newcastle je na St Jame's Parku u grupi ”F” deklasirao favorizovani Paris Saint-Germain slavivši rezultatom 4:1. Strijelci za “svrake“ bili su Miguel Almiron u 17, Dan Burn u 39, Sean Longstaff u 50. i Fabian Schar u 90, dok je poraz Parižana ublažio Lucas Hernandez u 56. minuti.

Rezultati drugog kola: grupa “E“: Atletico Madrid – Feyenoord 3:2, Celtic – Lazio 1:2; grupa “F“: Borussia Dortmund – Milan 0:0, Newcastle – Paris Saint-Germain 4:1; grupa “G“: Crvena zvezda – Young Boys 2:2, RB Leipzig – Manchester City 1:3; grupa “H“: Antwerp – Shakhtar 2:3, Porto – Barcelona 0:1.