U operativnoj akciji "Magnet" pretresi na više lokacija u Sarajevu
Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) Bosne i Hercegovine danas su, u sklopu operativne akcije "Magnet", na području Sarajeva započeli pretrese stambenih i pomoćnih objekata i pokretnih stvari na više lokacija.
Navedene aktivnosti provode se zbog postojanja osnova sumnje da su počinjena krivična djela udruživanje radi činjenja krivičnih djela i zlupotreba položaja ili ovlaštenja propisana Krivičnim zakonom Federacije Bosne i Hercegovine. Pretresi se vrše po nalogu Kantonalnog suda u Sarajevu i pod nadzorom Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, a u saradnji sa Federalnom upravom policije i Ministarstvom unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, saopćeno je iz SIPA-e.
Zbog osnovane sumnje da su počinjena krivična djela Udruživanje radi činjenja krivičnih djela i zlupotreba položaja ili ovlaštenja osumnjičeni su bivši direktor Kliničkog centra univerziteta u Sarajevu Faris Gavrankapetanović, bivši kantonalni ministar zdravstva Zlatko Vuković, bivši premijer Kantona Sarajevo Fikret Musić, te uposlenica KCUS-a Muvedeta Čedić. Prema posljednjim informacijama za sada niko nije uhapšen.
federalna.ba/AA