U Mostaru od posljedica infekcije koronavirusom preminulo devet osoba

U Mostaru od posljedica infekcije koronavirusom preminulo devet osoba
(Izvor: Ilustracija)

Tijekom novogodišnjeg vikenda u mostarskoj covid-bolnici od posljedica infekcije koronavirusom preminulo je devet pacijenata.

Najstariji preminuli pacijent imao je 88 godina, a najmlađa preminula je žena iz Mostara rođena 1976. godine.

Na bolničkom liječenju trenutno su 84 pacijenta, od kojih je osam na invazivnoj mehaničkoj ventilaciji, a ostali su klinički stabilno, priopćio je Krizni stožer Ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi HNK-a.

U Zavodu za mikrobiologiju i molekularnu dijagnostiku SKB-a Mostar u protekla četiri dana testirana su 2144 uzorka. U Hercegovačko-neretvanskom kantonu pozitivnih je 399, i to 284 iz Mostara, 35 iz Čapljine, 4 iz Jablanice, 17 iz Stoca, 5 iz Prozora-Rame, 39 iz Čitluka, 2 iz Ravnog i 13 iz Neuma.

federalna.ba

covid-19 bolnica koronavirus Mostar