Tuzla dobila prvi digitalni turistički vodič: Grad predstavio moderan alat za posjetioce

videoprilog Daliborke Popović (Federacija danas)

Tuzla je dobila prvi digitalni turistički vodič. Cilj mu je da savremenim turistima, digitalnim nomadima, porodicama i posjetiocima ponudi lako dostupne, tačne i vizualno privlačne preporuke za boravak u Tuzli. Vodič je plod suradnje Udruženja Prospera, Grada Tuzle i lokalne turističke zajednice.

Inovativan vodič na dva jezika za savremene putnike

Digitalni turistički vodič “Otkrij Tuzlu za 3 dana avanture, kulture i zabave” napravljen je na bosanskom i engelskom jeziku i prvi je takve vrste kada je u pitanju turistička ponuda ovoga grada.

“Mi osluškujemo potrebe naših turista i posjetilaca – oni su upravo ukazivali na nedostatak ovakve vrste vodiča. Izrađen je za tri dana boravka u Tuzli - naše statistike unazad nekoliko godina upravo pokazuju da je prosječna dužina zadržavanja turista u našem gradu oko 2 i po dana”, kazala je Amra Jaganjac, direktorica Turističke zajednice Tuzla.

Sadržaji prilagođeni porodicama, digitalnim nomadima i mladim generacijama

Dio vodiča sadržajno je prilagođen i digitalnim nomadima, kojih je u Tuzli sve više.

“Drugi je usmjeren na porodice sa malom djecom. Nastojali smo im prikazati sve one sadržaje koji bi bili interesantni i za djecu i za one velike. Želimo da na najbolji mogući način provedu vrijeme ovdje, uz bogate kulturno historijske sadržaje, ali i druge zabavne sadržaje koje naša Tuzla nudi”, kazala je Ermina Mustafić, presjednica Udruženja Prospera.

Korak naprijed u digitalnoj transformaciji grada

Kroz inovativni digitalni format, vodič tako predstavlja kulturnu baštinu, lokalne atrakcije, sadržaje za djecu, prirodne oaze te iskustva koja pričaju priču o Tuzli kao modernom i gradu otvorenom za sve.

“Ovo je još jedan iskorak u digitalnoj transformaciji usluga Grada Tuzle i prilagođavanje zahtjevima tržišta, zatjevima pogotovo mladih generacija, ali i marketinškim trendovima. Želimo da Tuzla ide u korak s vremenom. U budućem period ćemo nastaviti sa novim aktivnostima koje su vezane i za gradsku upravu”, izjavio je gradonačelnik Tuzle Zijad Lugavić (SDP).

Vodič sadrži dvanaest stranica koje uključuju i aktivne linkove relevantnih internetskih stranica za one koji žele informaciju više, kao i QR kodove za lakši pristup. Interaktivni vodič već je postavljen na web stranici Udruženja Prospera.

federalna.ba

turizam Tuzla digitalni vodič