Trener PSG-a: Odluke donosim za dobrobit ekipe i igrača
(Izvor: Twitter)

Trener Paris Saint-Germaina Mauricio Pochettino rekao je da sve radi za dobrobit ekipe i igrača, uključujući i to da zamijeni fudbalera Lionela Messija u utakmici protiv Lyona. PSG je sinoć pobijedio Lyon sa 2:1, a mnogi su bili iznenadjeni odlukom Pochettina da zamijeni Messija u 75. minutu pri rezultatu 1:1.

Jedan od najboljih fudbalera svih vremena Messi je ovog ljeta kao slobodan igrač iz Barcelone prešao u pariški klub. On je odigrao tri utakmice, ali još nije postigao gol za PSG. "Svi znamo da imamo 35 sjajnih igrača u ekipi. Samo 11 može da igra, ne više. Odluke sam donio za dobrobit ekipe i svakog igrača. Svaki trener o tome razmišlja. Ponekad to uspije, ponekad ne. Na kraju, zbog toga smo svi ovde. Ovakve odluke mora da donese trener", rekao je Pochettino, prenio je Sky.

Messi je izgledao zbunjeno kada je vidio da će ga zamijeniti Achraf Hakimi i razmijenio je nekoliko riječi sa trenerom kada je izlazio. Oni se pored klupe nisu rukovali. "Što se tiče njegove reakcije, pitao sam ga kako je, a on je rekao da je u redu. To je to.", naveo je Pochettino. Paris Saint-Germain je pobijedio golom Maura Icardija u drugom minutu nadoknade vremena, pa je pariški klub ostao jedina ekipa sa maksimalnim učinkom u ligi od 18 bodova.