Trećeligaš s igračem manje izbacio Kraljevski klub
(Izvor: EPA/Manuel Lorenzo)

Trećeligaš Alcoyano napravio je senzaciju u osmini finala španjolskog Kupa Kralja izbacivši slavni Real Madrid s 2-1 nakon produžetka.

Real je u gradić Alcoy u provinciji Valencia došao bez pola prve momčadi.

Kada je Eder Militao u 45. minuti pogodio za vodstvo Reala, činilo da se će i tako pričuvni Real osigurati plasman u četvrtfinale. No, u 80. minuti Solbes je izjednačio, a Zidane u igru ubacio Benzemu, Kroosa i Hazarda, što je donijelo premoć, ali ne i gol.

Alcoyano je izborio produžetak, a u 110. minuti ostao bez isključenoga Lopesa. I onda, posve nenadano, u 115. minuti trećeligaš je i s igračem manje preko Casanove  došao do iznenađujućeg vodstva, a Real unatoč brojnim nije šansama uspio zabiti.

Ovo je drugi uzastopni poraz Kraljevskoga kluba koji je u Superkupu prošli tjedan izgubio od Athletica (1-2), a prije toga su u prvenstvu odigrali samo 0-0 kod Osasune.

U drugoj utakmici dana Real Sociedad je golovima Willian José (57,84) s 2-0 u gostima izbacio drugoligaša Cordobu.