Tokio: Kosovo osiguralo drugu medalju na Olimpijskim igrama

Kosovska džudistkinja Nora Gjakova plasirala se u finale na Olimpijskim igrama u Tokiju i tako svojoj zemlji osigurala drugu medalju na ovogodišnjoj Olimpijadi, javlja Anadolu Agency (AA).

Gjakova, koja se takmiči u kategoriji do 57 kilograma, pobijedila je u polufinalu Japanku Tsukasu Yoshidu u dvorani Nippon Budokan.

Ova 29-godišnjakinja iz Peći, osigurala je Kosovu drugu olimpijsku medalju na ovogodišnjim OI, nakon što je prvu u subotu osvojila džudistkinja Distria Krasniqi.

Gjakova će se za zlato u finalu boriti protiv Jessice Klimkait ili Sarah Leoine Cysique.

Kosovu je ovo drugo učešće na Olimpijskim igrama. U Riju 2016. godine, Majlinda Kelmendi je osvojila prvu zlatnu medalju za Kosovo.

Nora Gjakova Olimpijske igre Tokio džudo
judo Judo savez BiH džudo Larisa Cerić Toni Miletić Montpellier Evropsko prvenstvo
0 05.11.2023 10:41