Svjetski kup u skijanju: Linus Strasser slavio u slalomu na Sljemenu
(Izvor: AA)

Njemački skijaš Linus Strasser iznenađujuće je došao do trijumfa u trci slaloma za Svjetski kup na zagrebačkom Sljemenu.

Strasser, koji je prvu trku završio na osmom mjestu, bio je fenomenalan u drugoj i na kraju slavio sa vremenom 2:01,30 minute. Time je Nijemac stigao do prve pobjede u slalomu u karijeri.

Drugo mjesto osvojio je Austrijanac Manuel Feller sa 10 stotinki zaostatka, a treće njegov zemljak Marco Schwarz koji je od pobjednika bio sporiji za 16 stotinki.

Prošlogodišnji pobjednik Clement Noel, koji je bio lider nakon prve vožnje sa rezultatom 59,45 sekundi, trku je okončao na sedmom mjestu.

Prva vožnja slaloma na Sljemenu donijela je veliki uspjeh za domaću reprezentaciju, koja je u drugi lauf ušla sa čak četiri skijaša. Filip Zubčić je bio deseti, Istok Rodeš 18, Matej Vidović 21. i Samuel Kolega 30. nakon prve vožnje. U drugoj vožnji Hrvati su ponovo bili sjajni i svi su osvojili bodove za Svjetski kup. Najbolji plasman ostvario je Zubčić, koji je zauzeo petu poziciju, ostvarivši najbolji rezultat karijere u slalomu. Slijede Vidović na 12, Kolega na 15. i Rodeš na 23. mjestu.