Švicarska slavila protiv Kameruna
(Izvor: EPA-EFE/Abir Sultan)

Fudbalska reprezentacija Švicarske ostvarila je u četvrtak pobjedu rezultatom 1:0 protiv Kameruna u prvom kolu grupe "G" Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru.

Dobar dio prvog poluvremena, na stadionu Al Janoub, prošao je bez konkretnih prilika na obje strane.

Pred kraj prvog poluvremena nešto konkretnije prilike imali su Švicaraci.

Breel Embolo bio je u prilici da povede pred sam kraj prvog poluvremena, no u tome je spriječen pravovremenom reakcijom odbrane Kameruna. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova 0:0.

Embolu nije trebalo puno u drugom poluvremenu da pokaže koliko je odlučan da zatrese mrežu kamerunskog golmana Andrea Onane. Igrala se 48. minuta utakmice kada je Xherdan Shaqiri sjajno ubacio s desne strane, a Embolo bez problema loptu poslao u mrežu Kameruna.

​​​​​​​Haris Seferović je u sudijskoj nadoknadi bio u prilici da poveća vodstvo Švicarske, no promjene rezultata nije bilo. Švicarska je zabilježila pobjedu uz minimalnu razliku 1:0.

Danas su na rasporedu Mundijala još tri utakmice, a sastaju se reprezentacije Urugvaja i Južne Koreje, Portugala i Gane te Brazila i Srbije.