Sudija tražio od Halanda autogram: Komentatori ga kritikovali

Manchester City pobijedio je Borussiju sinoć u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka rezultatom 2:1.

Domaćini su prvi pogodak postigli u 19. minuti, kada je Kevin De Bruyne pogodio za vodstvo. Šest minuta prije kraja prvog poluvremena kada Reus pogađa. Međutim, gosti nisu izdržali i Phil Foden je donio pobjedu Cityju u 90. minuti.

Borussija je bila oštećena u 38. minuti kada joj je poništen gol Judea Bellinghama zbog nepostojećeg prekršaja na Edersonu. VAR se nije oglasio jer je sudija Ovidiu Hategan prekinuo akciju prije nego je igrač Borussije ušetao s loptom u gol.

Da bi situacija bila još gora Hateganov pomoćnik zamolio je Erlinga Halanda za autogram nakon utakmice. Kamere BT Sporta snimile su ga u tunelu stadiona kako prilazi Norvežaninu i traži mu da se potpiše u sudački blokić.

Haland ga nije odbio, a na kraju je i zagrlio Rumunja, što nije najbolje leglo BT Sportovim stručnim komentatorima.

"Imali su jako tešku utakmicu i puno toga su loše napravili i ovo jednostavno ne izgleda dobro. Možeš biti obožavatelj, ali ne smiješ to raditi pred drugim igračima", rekao je Owen Hargreaves, a bivši igrač Cityja Joleon Lescott je dodao:

"Nikad nije pravo vrijeme da sudac traži igrača autogram. Suci u tom trenutku ne izgledaju baš najbolje. To je bio djetinjasti potez."