Sudija dva puta prije vremena svirao kraj meča

Sudija iz Zimbabvea Janny Sikawze izazvao je pometnju na duelu Tunisa i Malija na Afričkom kupu nacija, nakon što je dva puta prije vremena dao znak da je utakmica završena. Sikawze je prvi put odsvirao kraj meča u 85. minutu, ali je shvatio da je pogriješio i ubrzo je nastavljen meč. Međutim, minut prije isteka 90-og minuta, prema satu na stadionu i TV prenosu, on je ponovo dao znak da je meč završen.

Posljednji zvižduk sudije razbjesnio je selektora Tunisa Mondhera Kebaiera i ostale članove stručnog štaba. Kebaier je istrčao na teren i pokazivao na svoj sat, a sudiju su morali da isprate sa stadiona pripadnici obezbjeđenja.

Zvaničnici su razmatrali mogućnost da se meč ponovo nastavi, ali do toga nije došlo. Afrička fudbalska konfederacije se još uvijek nije dala zvanične informacije vezane za ovaj meč.

Ako ne bude promjena, meč će se registrovati rezultatom koji je bio na snazi pri posljednjem sudijskom zvižduku. To znači da je Mali pobijedio Tunis sa 1:0, golom Ibrahima Konea iz penala u 48. minutu.