Štafete Italije i Australije novim svjetskim rekordima do zlata na SP u malim bazenima
(Izvor: TOT)

Muška plivačka štafeta Italije osvojila je danas zlatnu medalju i postavila novi svjetski rekord u trci 4x100 metara slobodnim stilom na Svjetskom prvenstvu u malim bazenima u Melbournu.

Zlato su za Italiju osvojili Alesandro Miresi, Paolo Conte Bonin, Leonardo Deplano i Tomas Čekon, a novi svjetski rekord sada iznosi 3:02,75 minuta.

Srebro je pripalo štafeti Australije, dok su bronzanu medalju osvojile Sjedinjene Američke Države.

Svjetski rekord postavile su i Australijanke u trci na 4x100 metara slobodno. Srebrnu medalju su osvojile Amerikanke, dok je Kanada došla do bronze.

U trci na 200 metara mješovito zlato je osvojio predstavnik Južnoafričke republike Matthew Sates (1:50,15), srebro je osvojio Amerikanac Carson Foster, a bronzu Kanađanin Finlaj Noks. U ženskoj konkurenciji na istoj distanci zlato je pripalo Amerikanki Katie Daglas koja je trku završila za 2:02,12 minuta, srebro je osvojila njena sunarodnjakinja Alex Valsh, a do bronze je stigla Australijanka Kaylee McKeown.

Zlato je u muškoj trci na 1.500 metara slobodnim stilom osvojio Italijan Gregorio Paltrinijeri vremenom od 14:16,88 minuta. Do srebrne medalje je došao Francuz Damien Joly, a Norvežanin Henrik Christijansen je osvojio bronzu. U trci na 400 metara slobodno u ženskoj konkurenciji zlato je osvojila domaća takmičarka Lani Palister u vremenu 3:55,04 minuta. Srebro je pripalo Novozelanđanki Erika Fairweather, a Leah Smith iz SAD je osvojila bronzu.