Sport - D2, 09.09.2023.

Najbolja sportistkinja BiH, Lana Pudar, osvojila je treću medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu, zlato u disciplini 100 metara delfin.

Nogometna reprezentacija BiH savladala je Lihtenštajn s 2:1 u okviru 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Selekcija Brazila uspješno je počela kvalifikacije za Svjetsko nogometno prvenstvo 2026. Neymar pretekao legendarnog Pelea i postao najbolji strijelac Brazila svih vremena.

Reprezentacija Slovenije slavila je protiv Italije u borbi za 7. mjesto, dok je Latvija bila bolja od Litvanije i tako je zauzela 5. mjesto na Mundobasketu. Veliko finale između Srbije i Njemačke igra se sutra u 14:40 sati.

Daniil Medvedev i Novak Đoković su finalisti US Opena. Žensko finale na rasporedu je večeras u 22:00 sata po našem vremenu.

Bh. teniser, Damir Džumhur, plasirao se u finale Challenger turnira u Istanbulu.