videoprilog Borisa Bilića (Dnevnik 2 - Sport)

Suter zlato u spustu, Muzaferija osvojila 25. mjesto

Nakon što je u četvrtak osvojila srebro u superveleslalomu, 26-godišnja Švicarka Corinne Suter je postala nova svjetska prvakinja u spustu.

Suter se najbolje snašla na odlično pripremljenoj i zahtjevnoj stazi, te je došla  do svog prvog zlatnog odličja na svjetskim prvenstvima.

Također, nastavila je niz započet na prethodnom SP-u u švedskom Areu, gdje je također osvojila dva odličja, srebro u spustu i broncu u superveleslalomu.

Iznenađenje spusta u Cortini bila je 24-godišnja Njemica Kira Weidle, koja je za Suter zaostala za 20 stotinki i osvojila srebrno odličje, što joj je prvo odličje s velikih natjecanja.

Trijumf Švicarki upotpunila je 29-godišnja Lara Gut-Behrami, koja je naslovu svjetske prvakinje u superveleslalomu dodala broncu u spustu. Za Gut-Behrami je ovo sedmo odličje na svjetskim prvenstvima.

U utrci spusta nastupila je i naša Elvedina Muzaferija, koja je zauzela odlično 25. mjesto sa 2 sekunde i 86 stotinki lošijim vremenom od pobjednice. Elvedina je na startnoj listi bila najmlađa od 31 skijašice prijavljene u spustu. Nakon dobrog nastupa očekujemo još bolji u alpskoj kombinaciji.

Natjecanja u Cortini d'Ampezzo bit će nastavljena sutra, a na rasporedu je spust za skijaše u 11 sati.