Pobjede Borca i Širokog u posljednjim utakmicama 7. kola Premijer lige

U posljednja dva susreta 7. kola Premijer lige BiH Široki Brijeg i Borac upisali su domaće pobjede.

Široki Brijeg je na Pecari bio bolji od Zvijezde 2:1, dok je Borac u Banjaluci svladao Posušje rezultatom 1:0.

Strijelci za pobjedu Širokog Brijega bili su Luka Mamić u 11. i Daniel Lukić u 25. minuti, dok je za goste pogodio Stefan Veličković u 56. minuti.

U Banjaluci su Posušaci držali 0:0 sve do 86. minute kada je Ivan Marić autogolom donio tri boda Borcu.

Gosti su zadnjih 20-ak minuta utakmice igrali s igračem manje nakon što je Frane Maglica dobio drugi žuti karton.

Nakon sedam odigranih kola na nekompletnoj ljestvici Široki se na vrhu izjednačio sa Sarajevom s 13 bodova, s tim da Sarajevo ima utakmicu više, Borac je treći s 12 bodova, a Velež četvrti s 11.

U osmom kolu, već u petak, 22. rujna, snage će na Pecari odmjeriti Široki Brijeg i Sarajevo, a još jedan derbi igra se u Mostaru gdje će se sastati Zrinjski i Željezničar.