Široki Brijeg bolji od Željezničara, plavi i dalje bez boda u gostima

U odgođenom susretu 20. kola WWin lige BiH Široki Brijeg je u Čitluku pobijedio Željezničar rezultatom 2:0.

Ova utakmica trebala se igrati u nedjelju, ali je susret pomaknut za 24 sata zbog potopljenog terena stadiona Bare na kome će Široki Brijeg igrati svoje domaće utakmice do završetka radova na postavljanju novog travnjaka na stadionu Pecara.

Danas se igralo po sunčanom vremenu, ali na poprilično neravnom i teškom terenu, a do pobjede je na kraju došao Široki Brijeg zahvaljujući pogocima Mihaela Kuprešaka u 58. minuti i Petra Mišića u 90. minuti.

Domaći su do vodstva došli nakon akcije u dva poteza. Vratar Širokog Josip Bender rukom je proigrao Luku Marina na sredini terena, ovaj je dugačkom dijagonalom gurnu Kuprešaka u priliku, a krilni napadač domaćih je preciznim šutom matirao vratara gostiju.

Pobjedu domaće momčadi potvrdio je Mišić, koji je iskoristio pogreško Željezničara na sredini terena te je u situaciji jedan na jedan zabio za konačnih 2:0.

Za Široki Brijeg ovo je bila druga pobjeda u proljetnom dijelu prvenstva nakon što je momčad Dine Skender proteklog vikenda u gostima pobijedila Sarajevo.

Željezničar je, pak, nastavio s očajnim igrama u gostima. Plavima je ovo deseti poraz u isto toliko gostujućih utakmica.

Nakon dvadeset odigranih kola na vrhu ljestvice je Borac s 49 bodova, slijede Zrinjski (42), Velež (35), Sarajevo (33), Sloga (31) i Široki Brijeg (28).

U donjem dijelu ljestvice su Posušje s 26 bodova, zatim GOŠK (23), Željezničar (20), Tuzla City (19), Igman (19) i Zvijezda (14).

Sljedećeg vikenda igra se 21. kolo, a sastaju se Igman – Široki Brijeg, Željezničar – Sarajevo, Sloga – Zrinjski, Borac – GOŠK, Posušje – Velež i Tuzla City – Zvijezda.