Sigurna pobjeda Cityja, šest golova na susretu Arsenala i Leicestera
(Izvor: EPA-EFE/PETER POWELL)

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su danas na svom terenu ekipu Bournemoutha sa ubjedljivih 4:0, u utakmici drugog kola Premiershipa. City je drugu pobjedu u novoj sezoni obezbijedio već u prvom poluvremenu pošto je golovima Ilkaya Gundogana u 19, Kevina de Bruynea u 31. i Phila Fodena u 37. minutu stigao do velikih 3:0. Konačan rezultat je u 79. minutu autogolom postavio Jefferson Lerma.

Fudbaleri Cityja će u narednom kolu gostovati Newcastleu, dok će Bournemouth ugostiti Arsenal koji je danas na svom terenu slavio protiv Leicestera sa 4:2 i tako upisao drugi trijumf.

Golovima Gabrijela Jesusa u 23. i 35. minutu, Arsenal je poveo sa 2:0, Willijam Saliba je autogolom u 53. minutu smanjio rezultat, da bi samo dva minuta kasnije Granit Xhaka ponovo donio dva gola prednosti Arsenalu.

Leicester je u 74. minutu preko Jamesa Maddisona ponovo vratio u meč, ali je Arsenal dva minuta kasnije pogotkom Gabrijela Martinellija potvrdio pobjedu.

Ekipa Leicestera, koja je ostala na jednom osvojenom bodu, pokušaće da prvu pobjedu u novoj sezoni upiše u narednom kolu kada će dočekati Southampton.

Southampton je danas upisao prvi bod u novoj sezoni, pošto je na svom terenu odigrao 2:2 sa Leedsom.

Strijelac oba gola za Leeds bio je Rodrigo, u 46. i 60. minutu, dok su izjednačenje i bod Southamptonu donijeli Joe Aribo u 72. i Kyle Walker-Peters u 81. minutu.

Fudbaleri Wolverhamptona i Fulhama odigrali su 0:0. Bliži pobjedi bio je Fulham, ali srbijanski reprezentativac Aleksandar Mitrović u 81. nije iskoristio penal.

Fulham će u narednom kolu dočekati Brentford, dok će Wolverhampton gostovati Tottenhamu.

Golova nije bilo ni na meču Brighton - Newcastle.

Newcastle i Brighton trenutno imaju po četiri boda, Fulham dva, a Wolverhampton jedan bod.