Sevilla osigurala LŠ, Alaves ispao iz Primere
(Izvor: EPA-EFE/Sergio Perez)

Fudbaleri Seville osigurali su plasman u Ligu šampiona, pošto su na gostovanju protiv Atletico Madrida odigrali neriješeno 1:1, u meču pretposljednjeg, 37. kola Primere. Jose Marija Gimenez je u 30. minutu postigao gol za domaći tim, dok se u strijelce za Sevillu upisao Youssef En-Nesyri u 85. minutu.

Atletico je treći na tabeli Primere sa 68 bodova, dok je Sevilla osigurala četvrto mjesto sa bodom manje.

U Ligu Evropa će ići Betis, koji je na svom terenu pobijedio Granadu sa 2:0, i Real Socijedad koji je na gostovanju savladao Villarreal sa 2:1.

Iz Primere je ispao Alaves, koji je na gostovanju poražen od Levantea sa 3:1.

Alaves je poveo golom Joselua u 36. minutu, a izjednačenje ekipi iz Valencije donio je Oscar Duarte u 53. minutu.

Roger Marti u 75. i Jose Luis Morales u petom minutu nadoknade postigli su golove za pobjedu Levantea.

Levante, koji je ranije ispao iz Primere nalazi se na 19. mjestu sa 32 boda, a Alaves je posljednji, 20. sa bodom manje.

Do posljednjeg kola za opstanak će se boriti Granada, Mallorca i Cadiz.

Titulu prvaka ranije je osigurao Real Madrid, koji je večeras na gostovanju odigrao neriješeno 1:1 sa Cadizom.

Marijano Dijas je u petom minutu postigao gol za madridski tim, a rezultat je izjednačio Ruben Sobrino u 37. minutu.

Sa "bijele tačke" u 61. minutu neprecizan je bio igrač domaćeg Cadiza Alvaro Negredo.

Mallorca je na svom terenu pobijedila Rayo Vallecano sa 2:1.

Vedat Murići je u 13. minutu postigao gol za Mallorcu, a gosti su do izjednačenja došli preko Pathea Cissa u 60.

Pobjedu domaćoj ekipi donio je Abdon Prats u drugom minutu nadoknade.