Serija ruskih raketnih napada na Ukrajinu, jedna osoba poginula

Serija ruskih raketnih napada na Ukrajinu, jedna osoba poginula
(Izvor: SERHIY LYSAK)

Rusija je izvršila noćas seriju raketnih napada na Ukrajinu, a kako prenose ukrajinske lokalne vlasti jedna osoba je poginula a tri su ranjene u južnoj Hersonskoj oblasti dok je 25 ljudi ranjeno u napadu na istočnu oblast Dnjepopetrovsk (Dnjepar). Ukrajinske snage saopštile su da su ispaljene ruske rakete u najvećem dijelu neutralizovane.

Noćas su oko 2.30 po lokalnom vremenu (1.30 po srednjoevropskom vremenu) ruske snage sprovele veliki napad na zemlju, rekao je komandant ukrajinskih oružanih snaga Valerij Zalužni, prenosi France press.

"Ruski osvajači su napali Ukrajinu sa njihovom strateškom avijacijom" koja je ispalila "18 krstarećih raketa", međutim 15 je uništila ukrajinska vojska, objavio je Zalužni preko Telegrama.

Šef lokalne uprave Hersona Oleksandar Prokudin javio je preko Telegrama da je noćas ruska vojska ciljala stambene četvrti naseljenih zona u regionu i jednu zgradu javnih službi u centru Hersona.

On je rekao da je kao posljedica ruskih napada na Hersonsku oblast jedna osoba stradala a tri osobe, među kojima i jedno dijete, su ranjene. Po njegovim riječima grad je gađan u osam navrata u 24 sata.

U regionu Dnjepopetrovsk na istoku u napadu ruskih raketa ranjeno je najmanje 25 osoba, među kojima i troje djece, napisao je na Telegramu Serhij Lisak, zvaničnik regionalne administracije.

On je rekao da je u Pavlohradu oštećeno 19 višespratnih zgrada, 25 privatnih kuća, šest škola i pet prodavnica.

Vojna uprava Dnjepopetrovska napisala je da su bili "tragična noć i jutro", prenosi BBC. Šef vojne uprave u glavnom gradu Kijevu Serhij Popko rekao je da su takođe oborene rakete iznad kijevskog vazdušnog prostora.

federalna.ba/Beta

Federalna.ba dostupna je i kao mobilna aplikacija. Preuzmite je na Google Playu i App Storeu.

Rusija Ukrajina napadi