Senegal slavio protiv domaćina Mundijala

Fudbalska reprezentacija Senegala pobijedila je Katar rezultatom 3:1 u drugom kolu grupe "A" Svjetskog prvenstva koje se igra u Kataru.

Dobar dio prvog poluvremena utakmice, odigrane na stadionu Al Thumama u Dohi, prošao je bez konkretnih prilika obje reprezentacije. Senegal je bio nešto bolji naspram domaćina koji nije zabilježio niti jedan udarac u okvir gola u prvom poluvremenu.

I kada se činilo da će prvo poluvrijeme završiti bez golova, katastrofalna greška odbrane Katara, lopta se namjestila ispred napadača Senegala Boulayea Die, koju ovaj šalje u mrežu katarskog golmana Meshaala Aissa Barshama u 41. minuti. Dia je postigao prvi pogodak za Senegal na ovom Mundijalu i svoj četvrti u nacionalnom dresu. Na odmor se otišli s prednošću Senegala 1:0.

Senegalci su ušli ofanzivno u drugo poluvrijeme, pa je već u 48. minuti Famara Diedhiou sjajno, na ubacivanje iz kornera, pogodio glavom za 2:0.

U nastavku nešto bolja partija Katarana, imali su nekoliko vrlo dobrih prilika, no senegalski golman Edouard Mendy je bio na visini zadatka. Ipak, Katar dolazi do pogotka u 78. minuti. Mohammed Muntari je samo četiri minuta nakon ulaska u igru sjajno pogodio glavom za 1:2.

Tek što su navijači Katara uspjeli da proslave prvi pogodak svoje reprezentacije na takmičenju, Senegalci su poveli sa 3:1, a strijelac je bio Ahmadou Bamba Dieng u 84. minuti, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Nakon prvog susreta drugog kola grupe “A” Holandija, Ekvador i Senegal imaju po tri boda, dok je domaćin takmičenja Katar posljednji na tabeli bez bodova.

U grupi “A“ danas se također sastaju i selekcije Holandije i Ekvadora, a u posljednjem današnjem susretu, u grupi “B“ snage će odmjeriti selekcije Sjedinjenih Američkih Država i Engleske.