Scamacca prvi italijanski fudbaler koji je postigao dva gola na Anfieldu protiv Liverpoola
(Izvor: EPA-EFE/ADAM VAUGHAN)

Fudbaler Atalante Gianluca Scamacca postao je prvi italijanski igrač koji je postigao dva gola protiv Liverpoola na stadionu Anfield. Atalanta je sinoć pobijedila Liverpool na gostujućem terenu 3:0, u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige Evropa, a Scamacca je postigao golove u 38. i 60. minutu. Strijelac je bio i Mario Pašalić u 83. minutu.

Kako je danas prenio Sky Italija, Scamacca je postao prvi italijanski fudbaler koji je bio dvostruki strijelac na Anfieldu protiv Liverpoola.

Takođe, dva gola na Anfieldu postigao je i nekadašnji italijanski fudbaler Pierre Luigi Casiraghi, ali igrajući za reprezentaciju protiv Rusije, u grupnoj fazi Evropskog prvenstva 1996. godine.

Scamacca je u posljednjih osam utakmica u svim takmičenjima postigao šest golova.

Selektor Italije Luciano Spalletti nije ga pozvao u tim za prijateljske utakmice u martu, protiv Venecuele i Ekvadora, a Scamacca je rekao da je ta odluka bila ispravna.