Sarajevo savladalo Posušje u posljednjem meču 23. kola Premijer lige BiH
(Izvor: Fena/Arhiv)

Fudbaleri Sarajeva savladali su Posušje s 3:1, u posljednjem susretu 23. kola Premijer lige BiH.

Susret je odigran u Doboju kod Kaknja, gdje je domaće Sarajevo opravdalo ulogu favorita, te upisalo važnu pobjedu u trci za plasman u evropska takmičenja naredne sezone.

U prvom poluvremenu golova nije bilo. "Bordo" tim je do vodstva došao u 60. minutu kada je s bijele tačke precizan bio Čataković.

Pet minuta kasnije drugi pogodak za Sarajevo glavom je postigao Martinović, dok je konačno pitanje pobjednika u 83. minutu pogotkom riječio Ziljkić.

Posušje je do počasnog pogotka došlo u sudijskoj nadoknadi meča, kada je strijelac bio Marković.

Sarajevo ostaje na šestom mjestu ligaške tabele sa 32 osvojena boda, dok je Posušje osmo s 23 boda.