Sarajevo nadigralo Velež na Koševu
(Izvor: FK Sarajevo)

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su večeras na Koševu ekipu Veleža sa 3:0, u derbi susretu 29. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo se ovom pobjedom učvrstilo na četvrtoj poziciji na tabeli te se vratilo u borbu za treću poziciju s obzirom na to da sada ima četiri boda zaostatka za večerašnjim protivnikom.

Domaći tim poveo je već u prvoj minuti golom Oliveire koji je iskoristio dodavanje Čatakovića i sa nekoliko metara poslao loptu u gol.

Nakon asistencije na početku susreta Čataković se mogao upisati u stijelce u 24. minuti kada je izašao sam pred Hadžikića koji je bravurozno odbranio njegov šut.

No, Čataković je u 63. minuti uspio zatrsti mrežu kada je rezantnim udarcem s ivice šesnaesetrca pogodio za 2:0.

Velež je mogao smanjiti zaostatak u 81. minuti kada je Kapetanović faulirao Mlinarića u šesnaestercu a sudija pokazao na bijelu tačku, ali je udarac Hrkača sa 11 metara odbranio Iliev.

U sudijskoj nadoknadi u stijelce se upisao i Hasić koji je pogodio za konačnih 3:0 i ubjedljivu pobjedu Sarajeva.