videoprilog Lemane Rašić (Dnevnik 2 - Sport)

Sarajevo i Borac u finalu Kupa BiH

Sarajevo je uspjelo da prođe u finale, pobijedivši ekipu Tuzle City sa 3:1, tako da će "bordo" tim biti rival banjalučkom Borcu u finalu Kupa BiH za ovu sezonu.

Kao i Borac, Sarajevo je dvostrukim trijumfom izborilo plasman u samu završnicu. Nakon trijumfa u Tuzli minimalnim rezultatom 1:0, ovog puta su Sarajlije slavile sa 3:1.

Sarajevo jeste bilo bolji rival, ali je gost prvi stigao do gola i anulirao prednost domaćina. Strijelac gola za vodstvo Tuzle bio je Goran Brkić.

Međutim, Sarajevo je u razmaku od svega osam minuta postiglo tri gola i razriješilo sve dileme oko drugog finaliste.

Prvo je izjednačio Jasmin Mešanović u 76. minutu, potom je samo dva minuta kasnije Anel Hebibović donio prednost Sarajevu, a trećim pogotkom, koji je djelo Krstea Velkoskog, stavljena je tačka na ovaj meč.

Tuzlaci će tako eventualni izlazak u Evropu tražiti kroz ligu, dok je Sarajevo izborilo 10. put finale Kupa.

U finalu se igra samo jedan meč, a u njemu će snage odmjeriti Borac i Sarajevo, 27. maja u Zenici.