Sarajevo deklasiralo Tuzla City sa 6:2
(Izvor: FK Sarajevo)

Sarajevo je večeras na Koševu u sjajnoj utakmici 15. kola Premijer lige BiH razbilo Tuzla City rezultatom 6:2. Prvih 90 sekundi večerašnjeg duela se nije igralo, s obzirom da su gosti klečali na terenu. Razlog je, prema njihovom mišljenju, loše suđenje u Premijer ligi BiH.

Ekipa Sarajeva je povela u 19. minuti kada je Čataković zabio za 1:0. Tri minute kasnije Pantelić donosi poravnanje gostima, ali u 23. minuti Mustafić postiže novi gol za Sarajeva.

Igrala se 26. minuta kada je Mustafić postigao svoj drugi, a za Sarajevo treći gol. Desetak minuta kasnije Čataković je matirao nemoćnog Fejzića za 4:1. Bordo tim je novi gol zabio u 63. minuti i to preko Hasića.

Anđušić je u 82. minuti povećao prednost Sarajeva na 6:1, da bi konačnih 6:2 postavio Garčević u 86. minuti utakmice. Fudbaleri Sarajeva su sada drugi na tabeli sa 30 bodova, imaju tri boda manje od prvog Borca i meč više. Tuzla je pretposljednja sa 10 bodova.

Sarajevo u narednom kolu igra derbi protiv Veleža, dok će Tuzla dočekati Željezničar.